Logo Logo
Dámské podprsenky
  • 16. 4. 2018
  • Dámské podprsenky, sexy podprsenky, sportovní podprsenky, push up podprsenky, kojící podprsenky, těhotenské podprsenky

Již více než 100 let zdobí naše těla. Prošla mnoha změnami a úpravami. Je funkční, pohodlná, svůdná. Ano, řeč je o podprsence. Snad nejdůležitější součástí ženského šatníku. Postupem doby prošla opravdu mnoha změnami. Od plochých kusů látky z dvacátých let až po špičaté z padesátých či kuželovité z let osmdesátých. Jen si vzpomeňte na legendární korzet Jean-Paul Gaultiera, kterým v roce 1990 šokovala Madonna. Vývoj jde neustále kupředu a tak se můžeme brzy těšit na inteligentní podprsenky, které se budou přizpůsobovat majitelce v každém okamžiku, s každým pohybem.

Naprostou běžností jsou podprsenky typu „push-up“, modely podprsenek bez ramínek, se zapuštěnými kosticemi, dokonce i oboustranné podprsenky, které mají na každé straně jiný vzor. Samostatnou kapitolu pak tvoří korzety. Výběr materiálů je nepřeberný, od tradiční bavlny až po krajky a satén. Je jen na vás, jakou si vyberete.

Zde najdete velký výběr oblíbených podprsenek.

Jak správně vybrat podprsenku?

Výběr prádla je velmi důležitý, proto jej rozhodně nepodceňujte. Vybírejte pečlivě, lepší je vyzkoušet více kousků, než vzít odhadem tu první, která by mohla padnout. Podprsenka by neměla tlačit, táhnout, zařezávat se, apod. Špatným výběrem podprsenky se můžete dočkat bolestí zad, krku a ramen.Dále také povislých prsou či kosmetických vad kůže jako třeba oděrky, modřiny, otlaky aj. Při zkoušení je dobré se v novém prádle předklonit, abychom zjistily, zda nám prsy vskutku pevně a pohodlně drží v košíčcích v každé póze.

Tip 1: velikost podprsenky

Většina žen má problémy vybrat si správnou velikost své podprsenky. Právě vhodná velikost zaručí, že bude podprsenka plnit svůj účel a nebude své majitelce spíše na obtíž. Vždyť jejím hlavním úkolem je zvednout sebevědomí tím, že zpevní prsa, poskytne jim oporu a dodá pocit pohodlí po celý den.Mnohdy stačí vybrat si jen o pár centimetrů větší kus a pohodlí a účelnost jsou pryč. Prvním krokem je dobře se změřit. Velikost košíčků si určíte jednoduše podle tabulky, a sice rozdílem hodnot mezi obvodem pod prsy a obvodem přes prsa:

  • 12–14 cm = A
  • 14–16 cm = B
  • 16–18 cm = C
  • 18–20 cm = D
  • 20–22 cm = E
  • 22–24 cm = F
  • 24–26 cm = G (nadstandardní velikosti podprsenek)

Výběru košíčků byste měly věnovat velkou pozornost. V ideálním případě by měl košíček kopírovat tvar prsa, tak aby nepřetékala nebo naopak neměla rezervy při vyplnění košíčku. Na trhu jsou podprsenky s košíčky úplně uzavřenými nebo naopak velmi odvážně střiženými.Výběr záleží na vaší velikosti a příležitosti, pro kterou si tu kterou podprsenku kupujete. Je-li košíček větší než velikost C, je vhodné vybrat si podprsenku se zapínáním na dva nebo tři háčky. Zajistí Vám bezpečné držení i pro větší poprsí. Bude se vám lépe dýchat a budete se dobře cítit.

Tip 2: střih a materiál

Správný výběr materiálu ušetří mnoho nepříjemností. Různé střihy a materiály tvarují prsa odlišně. Dnes jsou velmi oblíbené podprsenky s průhlednými silikonovými ramínky, hlavně s nadcházejícím letním počasím. Ale je třeba si uvědomit, že PVC ramínka jsou pružnější a zvláště u větších poprsí mají tendenci se prověšovat, čímž se samozřejmě prověšují i prsa. Ženám s velkými prsy sedí více uzavřené střihy s širšími ramínky, aby byla hmotnost poprsí rovnoměrně rozložena a ramínka se nezařezávala do ramen. Hladké bezešvé tvary jsou vhodné pod jemné přiléhavé materiály, naproti tomu krajkové vzory se spíše nosí do volnějších halenek. Bílá, tělová či slonová kost je ideální pod světlé materiály, tmavá zase pod tmavé.

Tip 3: cena

Šetřit na výběru podprsenky se rozhodně nevyplatí. Je mnoho obchodních domů, které nabízejí „značkové“ spodní prádlo za nízké ceny, ale mnohdy na úkor kvality a pohodlí. Nesedí dobře, rychle se opotřebuje a po několika vypráních je můžete hodit do koše. Ve specializovaných obchodech určitě najdete větší výběr velikostí a střihů, takže se vám investice rozhodně vyplatí.

Rada na závěr: Určitě je dobré mít doma ve svém šuplíku několik různých podprsenek na různé příležitosti. Různé střihy, tvary a materiály. Rozhodně by ale měly mít všechny tu správnou velikost.

Kde dobře koupit Push-Up podprsenku?

V našem katalogu produktů určitě naleznete minimálně inspiraci pro budoucí nákup. Nákup na internetu bude asi nejvýhodnější, přesto se přímému kontaktu a osobnímu vyzkoušení mnohdy nevyhneme. Pokud si objednáte PUSH-UP podprsenku na internetu, tak jí můžete bez udání důvodu do 14ti dnů vrátit. Prohlédněte si naši nabídku a určitě si vyberete!

Kde dobře pořídíte podprsenku bez ramínek?

Jednoznačně v našem katalogu, kde je široká nabídka nejenom podprsenek bez ramínek, ale i veškerých ostatních typů. V našem katalogu porovnáte snadno cenu a díky fotografiím a dobrým popiskům si jistě vyberete. Projděte si všechny kategorie s podprsenkami.

Překrásné vzrušující a svůdné podprsenky, kde koupit?

Jednoznačně v našem katalogu, kde naleznete široký výběr s možností srovnání nejrůznějších značek a typů. Projděte si všechny naše kategorie a uvidíte.

Kde pořídit kojící nebo těhotenské podprsenky?

Projděte si několik internetových obchodů s podprsenkami a určitě si vyberete. Výběr kojících a těhotenských podprsenek je dnes opravdu široký.

Kde výhodně nakoupit sportovní podprsenky?

Asi nejlevněji lze koupit sportovní podprsenku přes náš katalogu, což také mohu doporučit. V našem katalogu podprsenek je široký výběr dámských sportovních podprsenek včetně materiálů a barevných kombinací. Prohlédněte si několik eshopů a určitě si vyberete tu správnou podprsenku.